лактите реката казино телефонски број

Њу Џерси е лиценциран спортски обложувања оператори пријавени мало намалување во двете wagering се справи и приходи во декември, како punters очигледно се најдоа оддалечила од страна на парични средства и време барања на празниците.Бројките објавени во понеделникот од страна на Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на законот (DGE) покажуваат државата лиценцирани обложување оператори генерирани wagering рачка од $319.2 m во декември, долу малку од $330.7 m во ноември лактите реката казино телефонски број. Wagering приходи која во рамките на државата дефиниција вклучува очекување wagers – изнесува $20.8 m, надолу околу $900k од претходниот месец.Во она што е сега познат модел, онлајн обложување промет dwarfed својата земја-базирани колега.Онлајн справи изнесува нешто над $241m, околу $2.4 м повисоко отколку во ноември, додека на мало wagering хит $78.1 m, и се врати на ноември е $92.1 м.На FanDuel-напојува Meadowlands тркачката патека е обложување приходи освои месец со $9.1 m, речиси $2m повисока од ноември е резултат и значително подобра од $3.5 m патеката претставени во октомври.Одморалишта Дигитални, чија онлајн спортски понуда е придвижуван од DraftKings/Kambi комбо, објави wagering на приходите од речиси $6.7 m, надолу за половина милион од ноември.На Вилијам Хил-напојува Monmouth Парк песна е обложување приходи рангирана третиот во ноември со $2.32 m, мал пад од ноември е $2.67 м.Океанот Одморалиште Казино повторно предводена од сите Атлантик Сити мало обложување оператори со $1.67 m, иако ова беше значително надолу од ноември е $2.82 м.Остатокот од AC е обложување оператори беа добро назад на лидерите, завршувајќи како што следува: Tropicana ($217k) Harrah ' s ($216k), Borgata ($167k), Bally е ($128.7 к) и Златна Грутка ($82.5 к) На Borgata започна со работа овој месец на $11m проектот да се прошири сегашната привремена обложување спортски објект во 'дестинација бар.' На Borgata беше првиот AC казино да започне wagering јуни минатата година и претседател Марко Гловер рече на имотот, беше намера за "унапредување на нашиот производ со иновативни игри и забава искуство за нашите гости да уживаат во." Во псевдо-обложување вести, DGE понеделник рече дека тоа беше разгледување на контроверзии околу овој викенд DraftKings' Спортско Обложување Националниот Шампионат, во која само некои натпреварувачи биле платени нивниот 'добивки" од недела е првиот МАК игра во време да се одржи влогови на Бурма-Светиите matchup.Тоа беше по консултација со DGE дека DraftKings' ривал FanDuel надомести bettors кој стана жртва на шансите cockup на Meadowlands sportsbook минатиот септември.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre лактите реката казино вклучена петок.