лактите реката казино вклучена морски плодови

Како и многумина 10 Пенсилванија сателитски казина се одобрени од страна на државната власт, но пред лиценцирани игри оператори може да започне наддавање за каде што тие сакаат да ги градат своите повеќе надолу големина места, градови и села во камен-темелник Државата мора прво да се одлучи дали сакаат да добредојдовте било себе.Десет земјиште-базирани Класа I или II игри оператори ќе конкурираат некаде помеѓу 1 јануари и 16 јануари, 2018 на сателитски казино локации.Одредени рестрикции се применуваат, вклучувајќи 25-миле забрана радиус околу постојните казина, забрана на друг казино се гради во североисточна Пенсилванија, и исклучување на Fayette и Монтгомери окрузи, кои се дом на државната две одморалиште казина.На Пенсилванија Игри Одбор за Контрола (PGCB) има кажано локалните власти дека тие имаат до 1 јануари да помине резолуции, да се забрани мини-казина.Ако тие не успеваат да ја одобри ваквата правна пречка, градовите ќе бидат вклучени во satellite базен.Секој сателит ќе биде дозволено да куќа до 750 слот машини и 30 табела игри.Минималната понуда е $7.5 милиони евра, со дополнителни $2.5 милиони додаток на надоместокот за табели.На аукција процес ќе работат со казина поднесување запечатени понуди.Највисоката понуда добива првиот пик.Заедно со сателити, Пенсилванија гејминг бил legalizes онлајн казина, секојдневно фантазија спорт, создава спортски обложувања прописи, и овозможува за камион запира да нудиме слот машини и аеродром терминали за да се изгради игри ложата.Пратениците велат градови кои одлучи да стане потенцијална сателитски казино домаќин застане да учествува во игри на профитот, како и да имаат корист од економски развој, нови вработувања, зголемен туризмот.Но, не секој се мисли на предностите на секоја од нив се исплатлива.Меѓу водечките кандидати за мини-казина се York, Ланкастер, Gettysburg, Johnstown, Altoona, Williamsport, Читање, и Државниот Колеџ, дом на Penn State University.Додека некои од градоначалниците се рече дека тие треба повеќе време за да ги видиш на 970-страница сметка, други се брзо да се одговорат во опозиција.Ланкастер Градоначалникот Рик Сива (D) им рече на Асошиетед Прес, тој ќе препорача на Советот на Градот дека тие помине резолуција да се задржи Amish земјата бесплатно на коцкање лактите реката казино вклучена морски плодови. "Јас сум силна верник дека ако сакате приходи, треба да се подигне даноците," Сива изјави слики на слот машина колачи. "Вие не треба да навистина се наметне регресивен надоместок за надежи на сиромашните луѓе." Williamsport Градоначалникот Гаврил Campana (R) се разликуваше во кои тој би сакал да видам нови форми на приходи од повеќе данок се зголемува.Сепак, тој мислење дека коцкање не може да биде најдобро решение, велејќи индустрија носи добрите и лошите страни на една заедница.Иако Генералното Собрание е подготвен да се прошири коцкање на малите градови и рурални области низ Заедницата, не чини да се биде пристоен шанса дека не сите на 10 сателити ќе биде изграден.Во прилог на градови покажува малку ентузијазам по првиот предвид, казина себе дека се им е дозволено да конкурираат на сајтови да не биде премногу мотивирани за создавање на нов конкурс.Повеќето вокални е Penn National Игри, државата е првиот оператор кој поседува Холивуд Казино во близина на државниот капитал на Harrisburg.Портпаролот на компанијата Ерик Schippers рече Пен е "мерење и на сите наши правни опции." слики на нови смарагд кралицата казино.