слики на покер роденден торти

hile тек на анти-мито кампања од Кина централната влада е се уште повреда на Макао е ВИП игри бизнис, многу VIP игри оператори во градот биле во потрага за патрони, кои може да се заложат за обложување до HKD2 милиони долари (US$258,000) по посета, Тони Тонг, директор и ко-основач на Пацификот Финансиски Услуги Доо, изјави GGRAsia слики на покер роденден торти.
За долниот крај на високо ролки, тие обично се обложуваат на стотици илјади или до 1 милиони денари или 2 милиони [Хонг Конг долари] во табелата," Г-дин Тонг рече она што е голем удел во покер се нарекува. "За high-end оние што се однесуваат на оние што обично облог повеќе од HKD10 милиони евра.Но овие играчи не се враќаат како анти-корупцијата кампања не покажа знаци на слабеење", тој истакна.Тој говореше на маргините на iGaming Азија Конгрес во понеделникот во Макао она што е голем удел во покер. Многу VIP промотори се во потрага по долниот крај играчи, бидејќи дури и ако тие должам игри долг, тие обично може да се врати во два до три месеци," објасни тој она што е сплит тенџере значи во покер.

"Тие се повеќе контролира за ВИП игри оператори [однос на поврат на долг]." Постојат [луѓе] што рече бизнис во казина почна да се покаже uptick неодамна, особено на VIP сегмент," Г-дин Тонг, забележани за нас.Но, тој тврди дека ВИП игри сегмент во Макао не се случува да се опорави многу оваа година.acquarie Капитал Хартии од вредност Ltd освежено на петок вкупните прогноза за Макао GGR во 2016 година. Тоа сега се очекува 6 проценти пад година на година, а од 13% што е предвидено претходно, според извештајот објавен во петок слеп човек е блеф покер правила.
Macquarie прогнози VIP GGR да се намали за 10 проценти оваа година, прилагодување од претходната проценка на пад од 19 проценти. ролетни се до покер тајмер.