колку пари не е потребно да поседувате казино

ameCo Inc, на творецот на вештина-базирани видео игра коцкање машини, вели дека има одобрение од Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на законот во сад да се инсталираат своите производи можеби "како на почетокот на следната недела" на Цезар Забава група казино места во Атлантик Сити, Њу Џерси.ameCo најавата покажува дека Атлантик Сити – источниот брег коцкање хаб кој се смета од страна на некои индустриски коментатори како ривал во Лас Вегас – има влечат напред на Невада дестинација во тековниот пазар за распоредување на вештина-базирани игри колку пари не е потребно да поседувате казино.

.Г.Синтез, претседател на Невада Игри Одбор за Контрола, беше цитиран во четвртокот од страна на Лас Вегас Преглед-Journal весник велејќи: "Ние направивме банда, ние, всушност, започна со креирање [прописи за хибридни и вештина-базирани игри] назад во 2005 година кога започнавме расклатување до голем број на барања да додадете елементи на вештина." ccording да индустрија извори кои GGRAsia има зборува, тоа не е прв пат дека видео игри машини овозможувајќи процент на вратите на плеерот да биде резервирана за вештина елемент биле распоредени во U кој е блек џек рандал. казина.Гевин Исаков, Научни Игри Корп, ни кажа во 2015 интервју дека наследство Bally Технологии, Inc игра наречена Понг имаше вештина елемент.ameCo, приватно одржа фирма со седиште во Њујорк, го опишува својот производ платформа како аркада стил видео игра кабинет и контролер.Секоја машина се вели дека функцијата еден играч игра, генерално преземање на 45 секунди до 90 секунди да се игра, прилагодени од главните програмери на конзола, КОМПЈУТЕР или мобилен игри кој е блек џек во брак со. Патентираната.. кој е блек џек рандал. платформа им овозможува на играчот е вештина во популарни видео игри за да се утврди исплата и добивки, додека одржување на истата казино економија како слот машини", рече GameCo соопштение за медиумите врз основа на. Игра жанрови како: акција, авантура, спорт, трки, се борат, платформер и неформални игри, наскоро ќе бидат истакнати како казина се прилагодат на Илјадагодишната, GenX и Boomer гејмери кои израснале играње видео игри," додаде фирма, која се однесува на три различни демографски групи на возрасни потрошувачи роден уште од 1946 година откопчување казино без депозит се регистрирате бонус. #8220;Со ова одобрување на ... [GameCo] видео игра коцкање машина е официјално првиот вештина-базирани видео игра коцкање производ одобрен од страна на било U откопчување казино не работи на mac. игри надлежност регулатор", рече Blaine Graboyes, основач и извршен директор на GameCo, во изјава содржани во четврток порака. откопчување казино без правила бонус.