каде е најблиску казино на орландо на флорида

Donaco Меѓународниот е известување дека нивниот Ѕвезда Вегас Одморалиште и Клуб во Poipet, Камбоџа е тоа доста добро благодарение на Вип посета на swanky место.Финансиската година за Donaco што завршува на 30 јуни, но компанијата неодамна поднесе трудови со Австралиската Хартии од вредност, минатата понеделник, всушност, да го пријават своето перформанси за три месец временска рамка, а завршува на 30 септември.Во поднесување, компанијата изјави дека нивниот нов бизнис во Камбоџа, Ѕвездата Вегас Одморалиште и Клубот е на вистинскиот пат и пријатни за сопствениците каде е најблиску казино на орландо на флорида.
Donaco стана операторот на Ѕвезда Вегас назад во јули по договор за купување на казино беше формирана во јануари.Местото на одржување беше купена за $360m и се смета најлуксузните на девет места за игри на среќа во областа.ВИП табела игри промет за Ѕвезда Вегас беше AUD 1.3 б во три месец временска рамка, смета септември Квартал од страна на компанијата зад место.Ова беше 43% зголемување на година на година споредба.Придобивките се доста импресивни над еден краток временски распон.ВИП табела игра приходи беа само под$44m со $29.5 м случува да junket комисии.Маса на пазарот маси создаде$6.1 m со Ѕвезда Вегас земајќи ги во вкупен на$20.6 m со маса игри.Електронски игри на среќа беше во можност да се придонесе$10.3 m со не-игри опции за создавање На$630k во приходите. slotastic казино бонус кодови 2021.