Offline покер турнири во индија

Елизабет Ворен е тврдењето дека таа има висока јаготки — "како и сите Индијанци се направи" како што таа беше фамозно еднаш berated за да велат — веќе добиле неа во многу топла вода со различни Мајчин Американски племиња.Но, Масачусетс сенаторот — кои неодамна championed племенски казино права во нејзиниот дом државата по претходно се обидуваат да го негираат веќе помина коцкање законот — вели таа сега има ДНК тест за да се докаже нејзината Cherokee наследство.Резултатите од тестот се произведува во понеделникот популарна дома само-управа генетика сајт предлага таа имаше индијанци предок датира назад за шест до 10 генерации, кои, според Boston Globe, го прави нејзиниот нешто помеѓу 1/64 и 1/1,024 индијанци.Ворен е широко исмејуван за нејзините тврдења на Мајчин Американски наследство, бидејќи тоа беше откриена таа би наведени себе како расно малцинство во Здружението на Американски Закон Училишта Директориум на Законот Наставници од 1986 до 1995 — не најмалку со лак-непријател, Доналд Трамп, кој има фамозно од неа, како "Покахонтас." Политички коментатори се шпекулираат дека Ворен е сега се обидува да се донесе исмевање на затворите во рамките на подготовките за претседателските работи во 2022. Во меѓувреме, Ворен има резервна сметка на која ќе им даде Mashpee Wampanoag право да се изгради $1 милијарда казино во Taunton во нејзината родна Масачусетс.Законот има за цел да ја реафирмираме на 2015 година Одделот за Внатрешни работи на одлуката што се земјиште во доверба за Mashpee, подоцна изјавувајќи тоа суверена резервација.По правниот предизвик на племето е казино планови, го ДОИ обратна Обама ера одлука, не само scuttling казино, но, исто така, тврдењето на само-управување.Критичарите тврдеа дека таа е поддршка на племето во обид да се ослободи себеси од нејзината "Покахонтас проблем," и прашањето зошто таа е championing на Mashpee казино понудата над ривал понудата на пари-подјармат Brockton — особено по обидот да се јават игри легализација целосно пет години.Во понеделникот, Cherokee Нација Секретар на сад, Чак Hoskin Jr offline покер турнири во индија. тресна Ворен за ostentatiously brandishing нејзината ДНК тест.Користење на ДНК тест за да се претендира да било врска со Cherokee Нација или било какви племенски нација, дури и нејасно, е несоодветна и погрешна", рече тој offline казино апликации за андроид. "Тоа го прави на исмејување од ДНК тестови ... а, исто така, dishonoring легитимен племенски владите .. offline покер texas holdem apk.

чии предци се добро документирани и чие наследство е докажано offline покер турнири мо apk. "Сенаторот Ворен е поткопување на племенски интереси со неа продолжи тврдењата на племенски наследство." $1 милиони залог proffered од Адут ова лето е веројатно да се исплатеше. "Јас ќе ви дадам милион долари, платен од страна на Трамп, на вашата омилена добротворни цели ако се земе тестот и тоа покажува дека сте Индиски", рече Адут на митингот во јули, решавањето на Ворен.Трамп е одговор кога слушнал за ДНК тест беше "Кој се грижи?" Претседателот подоцна рече тој може да се разгледа се плаќа на залог ако тој им беше дозволено да се администрира се тестира.Ворен одговори, велејќи дека ваквата идеја била "гаден." Таа е само тука за да се добие внимание и митинг на погрешно информирани левата страна на избирачите кои само знаат што МТВ, CNN, и Bachelorette се како е таа дури и избран претставник.Таа е ужасна претставник на луѓето.Што вели таа, всушност, не за нејзините состојки покрај зборува лошо за Претседател?Ворен е малку надвор нејзиниот рокер ако мене ме прашувате.Таа изгледа малку ореви, ако знаеш што мислам.Јас не го разбирам како повеќето од овие луѓе се избрани. близнаци победи слот машина џекпот.