париз Vip казино без депозит бонус кодови

Гласините се истрае дека даночните-гладни владата може да биде за да се легализира онлајн покер Неколку медиумски извештаи појавија оваа недела проширување на приказната во IB Време шпекулираа дека руските власти може да биде за да се легализира онлајн покер, и поврзувањето на оваа можност за претстојното лансирањето на TSUPIS, а централизирана обработка на уплатата систем дизајниран за да се справи со коцкање трансакции и да се осигура дека локалните taxman добива неговата намали.Гласините на претстојната онлајн покер легализација од страна на готовина-подјармат владата се циркулираат за неколку месеци, но се уште не се потврдени од страна на владата, иако осумнаесет месеци назад Русија е Првиот Заменик-Премиер, Игор Shuvalov, задача на владата за Економски Развој и Правда Министерства со производство на извештај за импликациите и practicalities на лиценцирање и регулирање на онлајн покер.Објавувањето почетокот на оваа година од страна на Liga Stavok дека тоа биле доделени на некој online спортски обложувања лиценца служи за зајакнување на шпекулации.Таму се наводно, голем број на руски покер фанови, со некои студии, тврдејќи дека колку што 20% од возрасната популација уживаат во играта на интернет, и дека 8,4 проценти на Pokerstars играч база престојува во голема земја.Сигурно многу од меѓународниот играта врвни професионалци се Русите на големиот талент и способност.Во последно време Kirsan Ilyumzhinov, претседателот на Светската Шаховска Федерација и влијателен руски бизнисмен и политичар, има lobbied за легализација на играта, примамливо владата на даночните можности што би можеле да тече од дозволи и регулирање.Во еден од неговите изјави, Ilyumzhinov тврди дека не постојат добри причини зошто покер треба да бидат скриени и сметаат за нелегални."Јас сум работиме заедно со владата, со цел да им овозможи на онлајн покер да стане интелектуална спорт во Русија," тој откри, додавајќи: "јас го поддржувам идејата дека спорт на покер треба да биде член на IMSA.Тоа е спорт кој бара интелект и интелигенција, и психолошки тренинг."Ilyumzhinov има, исто така, коментира: "се Однесуваат на онлајн покер и нејзината легализација во Русија, тоа треба да биде легализирана; многу луѓе се вклучени и играње онлајн.Јас сум подготвен мои предлози во врска со легализација на онлајн покер во Русија и се претставени од нив да руската влада.И јас сум на работа заедно со владата, со цел да им овозможи на онлајн покер да стане интелектуална спорт во Русија".Без официјален коментар тешко е да се суди само колку е валиден шпекулациите досега е, но не постои негирајќи дека пресрет прерасна оваа година дека движење на легализација може да започне пред крајот на 2016 година париз vip казино без депозит бонус кодови. Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година парк и возење пиштол езеро казино. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] парк 120 120 w казино rd еверет wa 98204.