службена тежина на покер чипови

Некои од најистакнатите раководители за MGM Места Меѓународни наводно се верува дека имаат заеднички поминато над $10.3 милиони од понеделник па како да ги купите во износ поголем од 900,000 акции во Американската казино оператор.Според извештајот од CDC Игри Извештаи, трансакциите се гледа како начин за Лас Вегас-со седиште на фирмата за зголемување на цена на акција која има plummeted со околу 82% од средината на февруари, заради финансиските влијанија на тековните coronavirus пандемија.Високото стопанства: вести извор објасни дека неодамна инсталиран Главен Извршен Директор на MGM Места Меѓународни, Бил Hornbuckle, се смета дека има гранатираа од околу $496,177 преку две одделни трансакции, па како да се здобијат со некои 41,000 акции.Ова беше наводно проследено со искусни инвестициски банкар, кој сега служи како фирма е Претседател, Павле Salem, разделба со околу $3.92 милиони евра со цел да ги купат околу 340,000 акции службена тежина на покер чипови. CDC Игри Извештаи детални дека Главен Финансиски Директор на MGM Места Меѓународни, Corey Сандерс, исто така, дополнително доби на дело со купување на речиси 25,000 акции на компании за $300,000 пред член на одборот Кит Meister на врвот секој со трошење нешто во регионот на $5.66 милиони за да се стекне 500,000 акции.Слегување цена: вредноста на инвестициите во MGM Места Ограничен има наводно се паѓа уште од фирмата беше принуден да започне кофриране своите две дузина имоти во шест држави се должи на coronavirus појава за која досега загинаа повеќе од 4.000 Американците.Тоа беше претходно соопштено дека Њујорк-листата behemoth е последователно согорување преку околу $14.4 милиони евра секој ден, а сега може да имаат малку, како и девет месеци пред таа целосно ги снема пари.Акции на размена: Тоа беше, исто така, рекол дека Hornbuckle, кој го замени долго време шеф, Џејмс Murren само минатиот месец, има уште повеќе го потпиша новиот менаџерски договор, што е да се види него да разменуваат $300,000 на неговата претстојните годишна плата за акции на компании.На 62-годишниот договорот со MGM Места Меѓународниот е наводно наместен да работи до крајот на 2024 со неодамнешното промена со својот основната плата за оваа година надолу до $1.1 милиони евра близнаци победи слот машина за продажба. MGM Места Меѓународниот е одговорна за некои од најистакнатите коцкање-friendly својства во сад, вклучувајќи гигант Mandalay Bay Одморалиште и Казино во Лас Вегас и Атлантик Сити е еднакво импресивен Borgata Хотел Казино и Спа.Преминот од Hornbuckle беше, наводно, исто така проследени со Сандерс и фирмата е Извршен Заменик-Претседател, Џон McManus, согласувајќи се да привремено да се намали сопствена база плати за 2020 година од 25% и 17% соодветно, со до половина од останатите износи да бидат задоволени преку компанијата на акции.Операторот оптимизам: казино colossus наводно се надева да удобност инвеститори преку петок поднесување во која изјави дека се уште ја одржува "силни ликвидносната позиција' заедно со биланс на состојба што е во вредност од околу $3.9 милијарди долари.Тоа наводно тврди дека овие ќе ви овозможи да се "времето оваа криза и на крајот се враќа' откако coronavirus поврзани со казино затворачите се крена иако тоа беше дополнително 'прави брза одлуки' за намалување на тековните трошоци и трошоци. близнаци казино род ајленд.