La Rive бањата во северниот дел на потрагата Resort & Casino

Ние го добивме од 289 лица надолу до финалето девет во Азија Пацифик Покер Турнеја Сиднеј Гранд Фајнал – и висок профил, препознатлив куп овие девет се.Фрустрирачки за локалните националисти, и покрај таму се пет Aussies меѓу девет, тековната чип олово се одржа од страна на Englishman (Roland де Волф) и #2 место е окупирана од страна на Французинот (Антоан Amourette).Крвава странците.За среќа, homeboy Пецо Стојановски не е далеку од марк во #3 позиција.Конечна табела акција клоци исклучување на 2pm локално време.Конечниот девет чип смета гласи како што следува: Roland де Волф (1,663,000); Антоан Amourette (1,640,000); Пецо Стојановски (1,608,000); Еди Sabat (917,000); Џонатан Karamalikis (890,000); Мануел Hansimikali (589,000); Бенџамин McLean (530,000); Том Rafferty (482,000) и Daniel Negreanu (267,000).На Црвеното Море Покер Купот клоци исклучување денес во Шарм Ел Шеик, Египет.Фестивалот ќе трае до Декември la rive бањата во северниот дел на потрагата resort & casino. На 18-ти, со Главниот Настан добива во тек Сре., Декември. На 15 и €3,300 купи-во ВИП настан почетокот два дена подоцна.Додека покер светот сака да се зборува за ајкули, Шарм ел Шеик е во вестите на крајот за целосно не - метафоричен ајкула напади.Во последните шест дена, ајкула напади maimed четири пливачи и убиени една петтина.
Disturbingly, ајкула специјалист донесе од страна на Египетската влада утврди дека истиот бело-совет ајкула беше одговорен за најмалку два напади.Така, играчи кои се чувствуваат како земање на освежување натопи по покер акција ќе се препорачува да се држиме за домаќин место Domina Корални Bay Hotel & Casino е базен.Само да кажам.Само пред оваа година WSOP конечна табела, ние ви кажал за важноста ноември Niner Јован Dolan ставен на неговиот сметководител, Ен-Маргарет Џонстон, кој игра онлајн покер со користење на прекар EvilCPA.Но, додека Џонстон може да ви помогне да ги задржи повеќе од вашите пари, По Hagen, основачот на Европската покер агенција Покер Икони, може да ви помогне да расте дека магацинот преку профитабилен sponsrship се занимава на ривиера казино en ligne avis. Hagen има од лево Покер Икони за да се започне новата агенција ПР, Покер Реклама, чии клиенти веќе вклучуваат младешки чувствува phenom Annette Obrestad.Додека Hagen секогаш е во потрага да се прошири својот списокот, тој е силен за да истакнам дека покер вештина сам не се направи играч спонзор-достоен турбо казино 51 слободен врти. Hagen е заинтересирана само за клиенти кои "се подготвени да се стави во часови се бара да бидат добар амбасадор." Мислам дека имате она што е потребно?Проверете Покер Реклама е сајт за повеќе информации.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre турбо казино 5 евра слободни.