обем од казино пристапни точки

Јапонија може да се изгуби тоа е trailblazing ѕвезда бадминтон за Рио де Жанеиро олимписките Игри денес по газдите раце Kento Momota на "неопределен суспензија" за неговата посета на незаконски казино со teammate, Kenichi Tago. Tago се изјасни со официјални претставници и рече на новинарите, "не ми е гајле што казнување јас добиете, дури и ако јас никогаш нема да може да игра бадминтон повторно.Мојата единствена желба е дека ќе даде Momota уште една шанса," според извештајот на Ројтерс обем од казино пристапни точки. Momota заработи своето место во историјата во декември, кога тој победи на Бадминтон Светската Федерација Супер Серија Мајстори Финалето; прв пат на Јапонски играчот е добитник на престижната награда.Во август, тој го освои бронзен медал во Џакарта давање Јапонија својата прва машка синглови светското првенство со ставање во првите три.Службени лица, рече таа, ќе биде тешко да се номинира на 21 годишниот играч на Олимпијада по учењето дека тој гостувале нелегална казино обем од сите poi казино heist. Momota беше опустошени од страна на вести, кои изгубените детството сон на своето.Тој се извини на сите оние кои имале "покрена [него] на овој ден," вели, "јас сум предаден на сите од нив и јас сум длабоко, жал ми е ужасно." Иако генералниот секретар на Nippon Бадминтон Асоцијација, Kinji Zeniya siad тоа, најверојатно, ќе биде "невозможно" да испратите Momota за Рио, конечна одлука нема да се изврши се до овој викенд.

Tago, повеќе плодна коцкар, воведен Momota да казино во Sumida Одделение на Токио во 2015 година обемот надвор казино сите точки од интерес. Службените лица веруваат дека приходите од baccarat казино финансиран локален криминал синдикатот и го направи речиси 1 милион долари во неколку месеци тоа беше отворен.Во вкупно Momota проценува дека тој имал изгуби околу 500,000 јени ($4630), додека Tago потроши за 10,000,000 јени ($92,622) во казина.Само правни коцкање место во Токио е Токио Racecourse.Сепак постојат стотици Pachinko салони (вертикална pinball коцкање машини) во раздвижениот град, што се гледа како на социјалните активности, отколку на коцкање.Бадминтон е жестоко натпреварувачки спорт што личи на крст помеѓу тенис и пинг-понг, каде што играчите употребаracquets да погоди shuttlecock низ нето, постигнувајќи ако тоа го допира земјата на противничката страна.Претставници на светот над обесхрабри аматерски и професионални спортисти од здружување себе и со коцкање во било каква форма, од страв дека играчите би можеле да бидат компромитирани, па дури и се даде на изгледот на impropriety.Не-спортисти сепак се обложуваат на исходот на речиси секој спорт, и адреналин наркомани се стреми кон некои од најпознатите натпреварувачки натпревари како што се бадминтон.Според Википедија, бадминтон е Летните Олимписки спорт од 1992 година со Игри кој пет настани: машки песни, жените невести, мажи двојки, жени двојки, и мешани двојки. обемот надвор казино сите поени.